25 Aralık 2018

Projelerimiz

Mavi Düşler İstasyonu

Derneğimizin Akdeniz belediyesi ve Sosyal yardımlaşma Vakfı’nın destekleri ile yürüttüğü ‘Mavi Düşler İstasyonu’ adli proje ile Roman çocuklarının okul dönemi dışında sosyalleşebileceği bir alan oluşturması hedeflendi

Yürütülen Projenin temel amacı 7-13 yaş arasındaki Roman çocuklarını ayrımcılık konusunda güçlendirmek, bedeni ve sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak. Bu amaçlar doğrultusunda atölyeler ile ayrımcılık teması işlendi, ayni zamanda bu gerçekleştirildi projenin önemli kısmi da çocuk haklarına dair atölye içeriklerine sahip olması. Proje üç hafta boyunca devam etti ve müze gezileri ile sonlandırıldı.

Müzik Eğitimi

Derneğimiz yerelde Roman Hakları ve Romanların sorunu üzerine çalışmalar yaparak yerelde farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmaları özellikle farklı ortak alanlarda kültürel faaliyetler gerçekleştirerek yapmaktadır. Aynı zamanda gençlerimize bizlere nesilden nesile aktarılan artık Romanların sembolü haline gelen enstrüman dersleri ücretsiz olarak vermektedir. Derneğimizin bu alanda çalışmalar yürüten müzisyen ekibi yer almaktadır. Böylece gençlerimize kültürel alanda bir alan yaratmayı amaçlamaktadır.

Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlamaları


20 Kasım Dünya Çocuk Günü Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin kutlandığı ve her çocuğun eğitime, güvenliğe ve sağlığa erişiminin sözünün verildiği gün.
Biz de bu önemli günde @sosyalben ile birlikte yürüttüğümüz proje kapsamında çocuklar ile bir araya gelip onlara bu haklarından bahsedip bununla birlikte nice oyunlar oynadık. Derneğimiz, Çocuk Haklarını önemsemekte bu sebepten çocuklarla ilgili tüm projelerimizde Çocuk haklarına yer vermeyi önemsemekteyiz.

Roman Çocuklarının Eğitimini Destekleme Projesi

Sosyalben Vakfı gönüllüleri ortaklığı ile 17-21 Aralık 2018 sahasından etkinlik kapsamında çocuklar ile buluşup, neşe dolu etkinlikler gerçekleştirdik. 

Roman Havası

SODES’ programı tarafından desteklenen ‘Roman Havası’ adlı projemizle yerelde özellikle kadınları güçlendirmek amacıyla mesleki kurslar

düzenleyerek aynı zamanda kültürel faaliyetlere, seminer ve konferanslara yer vererek Romanların mesleki yeterlilik ve beceri kazanmaları hedeflenmiştir. Bu kapsamda aşçılık, terzi, kuaförlük… gibi farklı alanlarda kurslarımız yer almıştır

Bu yazıyı paylaşın...