‘ Roman Çocuklarının Eğitime Kazandırılması (RomÇEK) projesi için gönüllülerini arıyor..

Mersin Romanlar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Avustralya Büyükelçiliğinin fonladığı Mersin Gençlik ve Spor Merkezinin paydaşı olduğu ‘ Roman Çocuklarının Eğitime Kazandırılması (RomÇEK) projesi için gönüllülerini arıyor.

.Gençlik Spor Merkezi tesislerinde eğitim öğretimin aksamaması için Cumartesi- Pazar günleri :10:00-13:00 saatlerinde 12.01.2019-05.05.2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Proje dahilinde spor faaliyetleri ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir..

Mersin Romanlar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Avustralya Büyükelçiliğinin fonladığı Mersin Gençlik ve Spor …

Mersin Romanlar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği paylaştı: 28 Aralık 2018 Cuma

Projenin amacı:

Okul-aile ve çocuklar arasında işbirliği gerçekleştirerek dezavantajlı çocukların spor yoluyla eğitime kazandırılmasını sağlamak.Çocukların başarısızlık sebeplerini ortaya koyarak ilgili yerlere yönlendirmek. Saha boyunca spor faaliyetleri gerçekleştirilecektir.Bu yolla çocukların sosyal becerilerini geliştirmek, özgüven gelişimlerin desteklemektir.Çocukların yaşadıkları dünyadan sorumlu olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk,gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Gönüllülerin sorumlulukları:

Cumartesi-pazar günleri 3 saat sürecek atölyenin 1 saatlik kısmında aktif olarak yer alacak 1 saatlik zaman diliminde eğitim koordinatörü ile koordineli bir şekilde tematik atölyeleri gerçekleştirecek.

-Atölye içeriği konusunda proje başlangıcında eğitim verilecek ve saha içerisinde atölye içeriği geliştirmeleri beklenecektir.

-Saha içerisinde olası kriz yönetimi ile ilgili ve yetkili kişi olacaktır.Yani atölye sonrası süreçlerde de yer alacaklar:)

-Sorumlusu olduğu spor sahasının çocukları ile ilgili ve yetkili kişi olacaktır.

-Katılım sonunda katılım sertifikası verilecektir.

başvuru formu: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeh8k9myey9hI9gc…/viewform…

https://www.facebook.com/mersinromanlarder/https://www.instagram.com/mersinromanlardernegi/?hl=tr

BİZE SORMAK İÇİN : bilgi@mersinromanlarder.org

Proje Koordinatörü: silanekinci@mersinromanlarder.org
#mersinromanlarderneği,#mersinromanlarsosyalkültürvedayanışmaderneği,#mersindernekler,#mersin,#romançocukları,#romanlarveeğitim

Bu yazıyı paylaşın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.